race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Jak poslat prezidenta do blázince...

Autor: Jiří Hermánek

07.07.2010 15:30

Velmi zajímavé jsou důvody jsou přitom důvody, které pana doktora, který jak vidno není ani psychologem, ani psychiatrem k tomu vedly. Cituji (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=10191): "Těch signálů je víc. Popírání zákonů: odmítání jmenovat soudního čekatele Langera nebo řada prohraných soudních sporů s předsedkyní nejvyššího soudu doktorkou Brožovou. Popírání reality: vášnivý boj s ochránci životního prostředí. Nemám přitom na mysli globální oteplování, to je sporné, ale názory, že člověk neškodí životnímu prostředí, živočišných druhů neubývá, ale naopak přibývá, globální krize je jenom chřipka, ekonomický růst může neomezeně pokračovat a s energetickými zdroji si nemusíme lámat hlavu. Popírání demokratických principů: Lisabonská smlouva. Nejde o její obsah, ale o procedurální stránku, trucovité obstrukce podpisu v situaci, kdy ji schválil senát, parlament a podepsala většina zemí EU. Odhodlání bránit stavbě Kaplického knihovny vlastním tělem nebo historky o tom, jak ve čtyřech letech, při Pražském povstání, stavěl barikádu, není potřeba komentovat.

 Začněme odzadu. Václav Klaus je narozen 19.6.1941 a při Pražském povstání (5.5. - 9.5. 1945) mu skutečně byly necelé čtyři roky a docela klidně mohl nějakou tu dlažební kostičku na nějakou barikádu přinést. Samozřejmě, špatně se to po těch letech ověřuje, ale jaký to má proboha význam? To bych tedy skutečně rád věděl.

"Bránění výstavby Kaplického knihovny vlastním tělem" je další z Nových pověstí českých. Pokud vím, tak Klaus při návštěvě jedné z pražských radnic žertem prohlásil, že kdyby se ta stavba měla vážně realizovat, tak on se po vzoru temelínských "protestantů" přiváže k bagru. Jako studenti jsme chodili tancovat jak do kavárny Vltava, tak na Žofín. A myslí si pan doktor, že kdyby někdo prohlásil: "Než bych s ní šel tancovat, tak raději skočím do Vltavy", že by dotyčný opravdu do řeky skákal?

 Ponechme zatím stranou LS a věnujme se jak soudnímu čekateli Langerovi, tak soudkyni Brožové. U obou je princip tentýž. Ten, kdo jmenuje, také odvolává. Takže, pokud se předsedkyně Nejvyššího soudu Brožová odvolala proti svému odvolání, tak bych na duševní zdraví nechal vyšetřit spíše ji. A totéž, v ještě zvýšené míře, platí pro soudního čekatele Langera. Vždyť podepsal prohlášení, že si je vědom, že na jmenování soudcem nemá, ani po úspěšném absolvování přípravy, právní nárok. Tak, jak se mohu soudit o něco na co nemám právní nárok?

A Lisabonská smlouva. Prezidentu Benešovi je vyčítáno, že se sklonil jak před Hitlerem, tak před Gottwaldem a nekladl komunistům účinný odpor. Evropská unie se nechová demokraticky. Chová se byrokraticky - diktátorsky. A tyto tendence LS samozřejmě zesiluje. Prezidentovi slouží spíše ke cti, že proti ní bojoval a podepsal až tehdy, kdy upozornil na nejkřiklavější nebezpečí z ní plynoucí. A myslím, že nás socialistická LS bude již velmi brzo dosti mrzet.

A poslední bod? Vášnivý boj s ochránci životního prostředí? No, za tuto větu bych zase já rád poslal pana internistu a rehabilitačního lékaře na psychologické vyšetření, aby se zjistilo, zda náhodou netrpí bájnou lhavostí. Protože ať přemýšlím, jak přemýšlím, žádný Klausův "boj s ochránci životního prostředí" nenacházím. Opravdu, ale opravdu ne:-)))
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl