race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O penězích

Nachlazení je jako kapající kohoutek

Autor: Jiří Hermánek

11.07.2010 13:40

a že nachlazení je pro tělo smrtící asi tak, jako je netěsný kohoutek smrtícím pro celý byt. Ovšem, prasklá stoupačka v bytě může být něco jako infarkt či spíše mrtvice v těle. A takto by se dalo pokračovat takřka donekonečna. Třeba si koupíme chalupu a krovy nám sežere dřevomorka. A to by se dalo přirovnat třeba k rakovině, na kterou je mnohdy i zdravotní pojišťovna krátká.

Ale zpět k tomu kapajícímu kohoutku. I když bydlíme v nájemním bytě, tak drobné opravy si platíme sami. Myslím, že hranice je 500,- Kč. A teprve, když náklady opravy přesahují 500,- Kč, třeba je děravý radiátor topení, tak nastupuje povinnost majitele bytu opravu hradit. Takže anketa, kterou jsem před pár dny zaslechl v rádiu: "Co říkáte na to, že si budete muset platit acylpyrin?" mi připadá notně ujetá, zavánějící tuhým socialistickým myšlením.

Jinými slovy lze říci, že i všude jinde platí, že bagatelní škody si platí pojištěnec sám. Doby, kdy jsem míval havarijně pojištěné auto jsou sice již dávno pryč, ale ještě si vzpomínám, že v sedmdesátých letech byla ta spoluúčast celé tři stovky, za které by se dnes, i po velkém znehodnocení peněz inflací, stále ještě dalo nakoupit "hafo" Acylpyrinu či Paralenu.

A každý zdravotní pojištěnec by měl být šťastný, že na systém "doplácí". Protože být pacientem, který ze systému "těží" není opravdu nic moc o co stát. Prostě léčení některých pacientů stojí miliony a proto by ti šťastnější měli bez reptání "cvakat" stejně, jako to já už přes čtyřicet let dělám u povinného ručení a taky se mi ještě nepovedlo, abych se "finančně zahojil"a viděl, že pojišťovna za mě platí.

 
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl