race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: O filmu

Rychlokvašení normalizační soudci

Autor: Jiří Hermánek

14.07.2010 19:53

Článek měl pojednávat o tom, jak mladá generace, spolu s pár zastydlými floridskými klokany, neustále tepe tu minulost, kterou neprožila. Jistě, klokané se tou minulostí propili a po vystřízlivění nemohou přestat s odsuzováním. Ale budiž, měli i střízlivé chvilky, myslím teď ty klokany, a něco si pamatují. Ovšem většina těch dnešních samosoudců naší historické etapy si v těch letech buď hrála v uhláku na horníky nebo se ještě ladně pohupovali v tátových trenkách.

Tak o tom všem jsem chtěl psát, ale je moc vedro. A tak vám povím, že veden jménem Clint Eastwood jsem o víkendu natočil film Bledý jezdec, který skončil krásným individuálním masakrem. Je důležité, aby každý padouch sešel ze světa samostatným aktem. A čím zábavnějším, tím lépe. Padouchů bylo sedm, ale nábojů v bubínku je jen šest. A proto poslední padouch zahynul tak, že mu Drsný Harry hodil smyčku přivázanou k sedle koně na krk a koně pěkně popohnal. A tak mu zbyl poslední náboj. Ale to trochu kecám, měl další zbraň.

A celý ten film si říkám: Ten čenich toho mladého padoucha odněkud znám. A titulky, které běžely nádherně pomalu a s velkými rozestupy, mě ubezpečily, že jsem se nemýlil. Chris Penn, patrně bratr toho slavnějšího Penna, opravdu mladého padoucha hrál. A tak jsem nelenil, vlezl do almary, vytáhl krabici s "DýVýDýčkama" a kultovní film Quentina Tarantina Gauneři, což je opravdu nápaditě přeložený anglický titul filmu "Reservoir Dogs".

Tak hezký večer, ať už v té naší "znormalizované" (termín baviče národa číslo jedna Jana Krause) televizi dávají jakoukoli pitomost. Já si pustím tu černou desku a bude mi blaze. Tyto teploty večer mi docela vyhovují, jen to pitomé slunce by přes den nemělo tak bodat:-
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

girl