race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Je Havel nemožný?

Autor: Jiří Hermánek

16.07.2010 20:40

Já osobně si myslím, že každý je v dnešní době kritizovatelný. Samozřejmě kromě vašeho bezprostředního nadřízeného. Například já jsem dnes vyprovázel k taxíku americkou delegaci a když jsme šli kolem limuzíny pana generálního ředitele a jeho přítel Jerry ji obdivoval, tak jsem neuctivě prohlásil, že auto je to sice hezké, ale línější než to moje. Důvod je jednoduchý, obě auta mají stejné motory, ale to moje je lehčí a tudíž živější. Sedmičkový bavorák je samozřejmě těžší než pětkový.

A tím jsem se jakýmsi oslím můstkem dostal k příspěvku diskutéra Míškina. Nevím, jestli autor četl Dostojevského, ale ten tak nazval hlavního hrdinu svého románu "Idiot". A co nám píše kníže Miškin?

 Mischkin

jsem zvědavej jak dlouho bude trvat dokud Hermanka nevyrazí i z Týdne. Třeba už podvádět nebude, ale číst se ty jeho přemoudřelý pojednání o tom, jak je Klaus perfektní, Werich jak byl protěžovaným sucialistickým umělcem, Havel jak je nemožnej, jak za Husáka bylo dobře nebo jak mu šlape jeho stará kraksna, to se prostě nedá. Dědek se potřebuje do aleluja jen s někým hádat a dělat se přitom lepším, než je

 

Takže s jedním bodem a tedy kraksnou jsme se již částečně popasovali. Zbývá jen dodat, že jsem obrázek toho autíčka dal do profilu místo sebe, protože moje lordóza páteře předstírá, že mám pivní pupek a pohled na děvčata u silného vozu (4,5 litru, V8, automatika, kůže xenon, pořizovací hodnota 1.926.500, zakoupeno za 13% této ceny) je dozajista lepší.

Takže, ještě jednou. Je Havel nemožný? Ale samozřejmě, že ne a já to také nikdy netvrdil. Havel je nemožný pouze jako politik, to ví už každé malé dítě. Havel, podle mého názoru, nikdy v životě neabsolvoval žádný ostrý politický souboj, třeba takový jaký jsme vídávali před čtyřmi roky mezi dnes již odstaveným Paroubkem a odstřeleným Topolánkem.

Havel dokázal diskutovat vždy jen se svými podržtaškami, mezi kterými obzvláště vynikal jeho řitní alpinista, publicista Jan Urban. Ten prostě uměl Havlovi odečítat ze rtů, jakou repliku od něj Havel chce slyšet a podle toho ty televizní "diskuze" taky vypadaly.

A jdeme dál. Jan Werich a protěžovaný socialistický umělec? No, to tedy určitě ne. Když tak velmi protežovaný, to už spíše. Vždyť on měl v padesátých letech skoro absolutní moc nad hereckým světem. Na koho se usmál, byl v pořádku, ale na koho se zamračil, ten měl problémy. Ale budiž, to vše je minulost. Ale Jan Werich, ať už z vypočítavosti nebo z naivity prostě legitimizoval vraždící komunistický režim. Stačí si připomenout datum popravy Milady Horákové a najít v archivech, jakou taškařicí Werich v té době bavil obyvatelstvo.

Otázka, zda za Husáka bylo dobře patří Rádiu Jerevan. A to by odpovědělo asi tak, jako na dotaz, zda v komunizmu budou peníze: U někoho ano a u někoho ne. A přesně tak to bylo za Husáka. Člověk, který již ve čtvrtek utekl z práce, aby jel na chatu postavenou bez povolení z kradeného cementu a tam popíjel pivko za 1,70 Kčs se nepochybně za Husáka cítil velmi dobře a ten režim velebil.

Kdo se ale chtěl rozvíjet, cestovat, studovat v zahraničí, volně vyjadřovat své názory či snad dokonce, jak neslýchané v té době, svobodně podnikat. Prostě člověk inteligentní, svobodné mysli. Vzdělaný, či po vzdělání toužící a k tomu ještě podnikavý, toužící po uplatnění svých schopností. Tak takový člověk musel samozřejmě celý Husákův systém ze srdce proklínat.

A jako třešinka na dortu knížete Miškina nám zbývá Václav Klaus: Je perfektní? No, v určitém slova smyslu je perfektních lidí hodně. Jeden umí perfektně krást, druhý perfektně lhát, třetí pomlouvat a tak dále. Takže, co se Klause týče, lze snadno aplikovat měřítko použitelné na skoro každého politika.

Pokud Klaus hájí moje názory, bojuje místo mě proti šílenému projektu globálního teplení (jak trefné v dnešních horkých dnech), proti všeobjímající hydře bruselských politiků a úředníků a proti jiným nešvarům této doby, tak ho budu považovat za perfektního. Ale pokud jsem eurohujer věřící v ďábelský plyn CO2, pak budu Klause, stejně jako kníže Miškin, z duše nenávidět. 

 
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl