race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Za Husáka sranda byla a ne, že ne

Autor: Jiří Hermánek

15.07.2010 19:30

Jistě, že mládí hrálo v těch našich skopičinách významnou roli, ale důležité také bylo klima ve společnosti. Ta byla tak sešňerovaná, že nikdo se o nic nesnažil. Můj kamarád Jirka Juhan razil heslo, že diplom ej digitální, bud ho máš nebo ne. A jak si na něj dosáhl je v podstatě jedno. Takže přednášky ani náhodou a většinu cvíček prožít v hospodě. To bylo naše heslo.

Kromě Jirky Juhana jsem kamarádil ještě s Jirkou Senohrabským. Ten byl zpočátku ve studiu velmi laxní a dokonce propadl, takže po návratu z "emigrace" jsme zase byli v jednom kruhu. Podle abecedy samozřejmě. Ale jak šel čas a ctižádostivá snoubenka velela, Jirka začal dělat kariéru. SSM, KSČ atd. Takže díky tomu do po roce 1989 dotáhl ve státní správě opravdu vysoko a skončil poté, co Paroubek v roce 2006 poprvé nevyhrál volby.

A s Jiříkem, tehdy ještě hospodským typem, jsme v roce 1970 lsavili Svatého Jiří, kdy vylézají hadi a štíři. Oslava ta byla skromná, ve dvou. Zasedli jsme k pivu v hostinci U dvou slunců. Pivo bylo za hubičku, ale zásobování vázlo. Takže asi po šestém kousku jsem se o něco hlasitěji domáhal další dodávky. Ale místo toho přikvačil pingl a rázně pravil: Tak chlapci, zaplatíme. A už jsme byli venku.

Asi po patnácti letech jsem jako už jako ženatý inženýr zapadl s manželkou k Bonapartovi. To je pár domů pod sluncema. A co tam vidím? Toho pingla a tak mu říkám "Nepracoval jste u Slunců?" A on se rozzářil jako měsíček na hnoji a jásal, že si ho pamatuji. Ano, takový je život. Z hospody se vyhodit nechat můžeš, ale prát by ses neměl:-)

Ta předmluva se trochu protáhla, takže stručně. O pár měsíců jsme se Senohrabským a ještě pár kamarádama slavili konec školního roku u Krále Brabantského. To je tam za rohem. Já měl nahoře v Nerudovce zaparkované auto a počítal jsem s tím, že ho tam nechám. Ovšem po pár pivech jsem si to rozmyslel, usoudil, ež vlastěn vůbec nejsem opilý, což mimochodem asi byla pravda.

Ovšem Jiřík Senohrabský koukal na to auto tak žádostivě, že jsem ho pustil za volant a v Žitné jsme havarovali. Nikomu se nic nestalo, ale auto nejelo - přeražená poloosa. Nechali jsme tam auto napospas a policie přijela k nám domů, kde mě hledali. Rodiče tak s velkou starostí nechali auto odtáhnout (bylo psané na mě, protože já jsem vinkuloval peníze rodičů).

Výslech druhý den na VB příjemný nebyl, ale moji vyprávěnku nebyli schopni zpochybnit. vyslýchající zcela správně dedukoval, že jsem buď řídil opilý nebo řídil někdo jiný. Ovšem, jak prví doktor Plzák: zapírat, zapírat a zase zapírat. Hrdý na tu příhodu nejsem a moc prosím všechny mladé lidi, ať podobné vylomeniny nepodnikají.  byl bych šťastný, kdyby mě poslechli. Protože my, ač ne zcela střízliví a a k tomu ještě řidič bez papírů, jsme jeli extrémně opatrně. Jirka dostal smyk na mokré dlažbě když jsem mu říkal "dej tam trojku", což ještě neměl zažité:-)
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl