race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: O penězích

Where have all the odteplovalisté gone? When will they ever learn?

Autor: Jiří Hermánek

18.07.2010 14:05

Do titulku jsem si vypůjčil píseň Peeta Seegera 

WHERE HAVE ALL THE FLOWERS GONE
http://www.arlo.net/resources/lyrics/flowers-gone.shtml,

která velmi hezky zní i v podání Joan Baez: 
http://www.youtube.com/watch?v=sKvdPsnkPC0 

Protože, i když to zmizení z našeho zorného úhlu je zcela a naprosto jiného ražení než v písni, tak pro odteplovalistické hnutí mi ta píseň připadá velmi případná. Ostatně, nemyslím, že by nějaký zelený internacionalista šel bojovat a padl za svoji "neekologickou" vlast.

Moc dobře si pamatuji, jaké "issue" bylo "globální oteplování" ještě před nějakými dvěma roky. Nemožný a zcela protiprávní nátlak zastánců této zcestné teorie hnal národy naší malé modré planety do neuvěřitelných výdajů.

Zcela nedávno vyšla analýza ČEZ, podle které nás solární elektrárny budou stát v následujících dvaceti letech jeden bilion, tedy 1000 miliard Kč, které nasypeme do dlaní podnikavcům se solární energií. Každý slušný podnikatel podstupuje nějaké riziko. I těm nejzavedenějším firmám hrozí pokles odbytu a zisku a možný následný krach. Nikoli ale tak podnikavcům s "ekologickou" energií, kde ekologická je pouze nálepka té energie, jinak nic. Protože dopady jak větrné, tak i solární energie na životní prostředí jsou veskrze záporné.

Tím ale není řečeno, že jsem proti technickému pokroku. Před pár dny proběhla v televizi reportáž o letadlech "poháněných" elektromotory. Ty uvozovky tam jsou proto, že elektromotory pohánějí samozřejmě pouze pojíždění letadla na dráze letiště a nikoli jeho let. Ale i tak může dojít k velmi významným úsporám a proto, na rozdíl od větrníků a solárnícků chválím.

Nebo jsem zaslechl cosi o britském solárním letadlu Zephyr, které již týden krouží bez paliva oblohou. Je poháněné pouze sluncem. Hurá a třikrát hurá. Tomu se říká technický pokrok, i když v současnosti asi velmi drahý. Ovšem, pokud takové letadlo bude schopné nahradit dražší a ekologicky náročnější způsoby pozorování či snímkování zemského povrchu, pak je jásot opravdu namístě. 

Prostě zelení fanatici nezapřou svůj socialisticko-levicový myšlenkový původ a po vzoru Marxe, Lenina a Stalina se násilně snaží vnutit společnosti "nový ekologický řád". Řád, který prozatím, ostatně jako všechny novinky z této myšlenkové dílny, vnucuje lidem něco, co funguje pouze v hlavách tvůrců.

Takže toho, že "odteplovalisté" stáhli ocas mezi nohy, nemusíme vůbec litovat, měli bychom spíše jásat a každý den, kdy budou zticha si na oslavu dát jedno skutečně ekologické pivo. A věřte, že jako máloco, je pivo, na rozdíl od zeleného běsnění, jak ekologické, tak hlavně i zdravé:-)

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.71


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

girl