race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Konspirativní teorie globálního oteplování...

Autor: Jiří Hermánek

25.07.2010 15:25

Předem svého psaní bych rád podotkl, že píši tak, jak myslím. A tedy rychle. A nehodlám zde psát ani semestrální, ani diplomovou ba ani habilitační práci, ale pouze blog. A to nemá být úmorná práce. Blog se má psát lehkou rukou, vždyť to není nic jiného než internetový deníček toho, co mě zaujalo a s čím bych se rád podělil s ostatními.

A na případné námitky uvádím, že u blogu je situace ještě o něco snazší než u televize. Tu je potřeba občas přepnout či vypnout, ale blog nemilovaného autora netřeba vůbec otevírat. Ještě by ten chudák ubohý podlehl klamnému dojmu, že ho lidé čtou. Bože, jak směšná to představa.

Ale k věci. Kolegyně Tydlitátová uveřejnila článek Židi nás budou čipovat....  který mě zaujal. Nehodlám ale polemizovat se článkem samým, pouze s jeho částí, která cituje některé konspirativní teorie. Nemá smysl se zabývat všemi, ale k několika z nich přičiním poznámku.

Nevěřím ani nějakému spojení mezi vraždami amerických prezidentů a ani tomu, že Elvis žije. S tím virem HIV nevím. Ono se ve vojenských laboratořích experimentuje s ledasčím. CIA je zapletena v mnohém a možná i v obchodu s drogami. A to, že tzv. "sametová revoluce" byla režírovaná StB nemám sebemenší pochybnost.

Ale StB samozřejmě nešlo o zničení komunistického režimu, ale o jeho "modernizaci". Nemá smysl rozebírat události 17: listopadu, tam je zapojení StB zcela zřejmé (Zifčák a mrtvý student). Ale pojďme o několik měsíců před listopad. Myslí se snad někdo, že by si nějaký účastník nebo technický personál z legendárního vystoupení Milouše Jakeše na Červeném Hrádku dovolil záznam z tohoto vystoupení šířit lidi bez přímého pokynu Státní bezpečnosti? A že o tom musel vědět i KGB je nad slunce jasné. Moskva si asi velmi přála Jakeše vyměnit.

Mě však nejvíce zaujalo toto tvrzení: "Vědci pod tlakem ekologistů se spikli s politiky a zveličují rizika možného globálního oteplování."

Jistě, nelze si to představovat tak, že se někde v temném chrámu sešli reprezentanti politiků a vědců. na oltáři podřízli novorozeně a při jeho krvi kuli toto "spiknutí". Tak to samozřejmě nebylo, ale jak politici, tak vědci, zjistili, že teorie globálního oteplení jim dává daleko více moci, slávy, reputace i peněz než když byli "obyčejnými" klimatology a ministry životního prostředí.

Tenkrát nebyly žádné výlety na Bali, žádné drahé hotely, žádné vysoké rozpočty ministerstev životního prostředí a ještě daleko větší toky peněz v řádu stovek miliard korun, které mohly ovlivňovat. Kdepak, před globálním oteplováním to byli přizdíři, ale jak se začalo obchodovat povolenkami, tak vzduchem létaly v Česku desítky miliard a u větších států pak biliony korun.

Prostě politika "ručka ručku myje". Ten, kdo se necuká půjde do IPCC a kdo se cuká, ten bude na Šumavě zkoumat vliv globálního oteplení na šíření kůrovce středoevropského. Prostě, nikoli spiknutí, ale jen taková tichá dohoda, která všem hráčům něco přinesla a jejímu veleknězi dokonce Nobelovu cenu a nějaké ty prašule za přednášky a odpustky když už na toho prezidenta nedosáhl.

 

 

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.81


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

girl