race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Neodborník Drobil stokrát lepší ekoteroristy...

Autor: Jiří Hermánek

26.07.2010 17:45

Před nějakými čtyřiceti lety jsem pro CKM provázel skupinu nizozemských studentů elektrotechniky. Komické bylo, že je vedl čínský profesor vyhnaný z Indonésie československými samopaly. A naše cesta vedla, jak jinak, také do elektrárny Tušimice. Jakýsi svazák nás na začátku exkurze zavedl do zasedačky, kde u tabule učinil přednášku. Pilně jsme tlumočil, jak za odměnu 55,- Kčs denně, bylo mojí svatou povinností.

Velmi záhy se přednášející dotkl otázky uhlí, které, jak každý blbec ví, se v elektrárnách běžně spaluje. A ihned také oznámil, jak je to uhlí "kvalitní". Přetlumočil jsem jeho slova doslova a čínský profesor vyskočil jako čert z krabičky, že špatně překládám. Požádal jsem tedy svazáka, ať procento síry v uhlí napíše na tabuli, bylo to myslím 1,7%, a byl jsem ospravedlněn. Ovšem profesor vyskakoval dál, že u nich, míněno v Nizozemí, se nesmí spalovat uhlí s desetkrát menším obsahem síry než to tušimické.

Takže pokud se ekologové zasazovali o odsíření elektráren, tak to myslím byl jejich poslední záslužný čin v této zemi. Od té doby zmutovali a jejich působení je podobné působení maniakálního revolucionáře V.I.Uljanova, zvaného Lenin, kterého německá císařská rozvědka poslala v zapečetěném vagónu přes Finsko, aby rozvrátil ruský režim. Povedlo se dokonale.

"Ekologům", protože teď už hovořím nikoli o vědcích, ale o fanaticích, kteří si svoji frustraci vybíjejí nejrůznějšími ekoteroristickými činy, se pak už nepovedlo zhola nic. Počínaje zákeřnou metodou skupování malých částí pozemků pod budoucí dálnicí a konče zcela nelogickým zavržením jaderné energetiky při současné snaze o omezení emisí CO2. To je něco, co je zdravým, i zcela netechnickým rozumem nepochopitelné. Tvrdit, že nám hrozí smrtelné nebezpečí od CO2 - oceány stoupnou až o šest metrů - a současně bojovat proti jedinému bezemisnímu, zdroji, je opravdu na hlavu.

Korunu všemu pak "ekologové" nasadili prosazením královských výkupních cen fotovoltaické energie,, o % vyšších než v Německu, takže jsme se stali dojnou krávou spekulantů z celého světa. Ale podle mého názoru by z této "fotovoltaické pasti" mohl být celkem elegantní únik. 75% zdanění zisků z fotovoltaiky. 25% roční zisk je pro spekulanty více než dostatečný a proč by stát nemohl u fotovoltaiky, kde jde o zcela jasný a též velmi nestydatý zisk, použít stejnou metodu, jakou plánuje u stavebního spoření?

Žádný stát nikde na světě nezaručuje neměnnost daňových sazeb a toto by byl excelentní příklad, jak vypočítavé zelené hydře, hrající s lidskou hloupostí a strachem, tak trochu šlápnout na krk a přidusit ji v její namyšlené rozpínavosti.
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl