race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O penězích

Osm stovek za dvě hodinky vleže? To je přece brnkačka...

Autor: Jiří Hermánek

28.07.2010 18:25

O peníze jde vždy až v první řadě je dnes již zlidovělý bonmot Václava Klause, ministra financí v "porevoluční" vládě. A ona to je pravda. Asi před dvanácti lety jsme na Slovensku instalovali mikrovlnné spoje pro tehdejšího druhého GSM operátora a kolegové mi v záchvatu pracovitosti ujeli autem, kde jsem měl vše. Především pak svoji peněženku.

Pracovali jsem tehdy na malém městečku poblíže Zvolena a já věděl, že se asi za dvě hodinky vrátí. Venku se už stmívalo a hlad se žízní byly kruté. Ostatně, hlad je převlečená žízeň, že? Mohl jsem se samozřejmě vydrápat zpět do kopce a na panelák, kde byla naše druhá parta, ale na to jsem byl příliš utahaný.

Takže jsem na náměstíčku vpadl do hospody, objednal si jídlo a pivo a hupky dupky, už tu byl vrchní  s kasírtaškou. Asi tam mají hodně "něprizpůsobivých občanov". Což byl malér, protože jsem u sebe neměl ani floka. Slitovali se, dali mi ještě druhé pivo, ale pak jsem tam seděl nasucho jako trubka dokud nepřijela moje parta.

Historka to dozajista není příliš vzrušující, ale dobře ilustruje, že když jste bez peněz, máte obvykle problémy. A otevírá také otázku, jaké způsoby získávání peněz jsou poctivé a čestné? Ten, kdo na základě titulku článku usuzoval, že budu psát o prostituci se mýlil jen zpola. Nebudu, ale zmíním, že pokud někdo poctivě prodává své tělo bez toho, aby přitom kradl, loupil nebo dokonce vraždil, živí se poctivě.

K těm osmi stovkám za dvě hodinky příjemného poležení na měkkém lůžku jsem se dopracovával postupně. Začal jsem sumou dvě stovky za jedno darování krve. Ty zpočátku znamenala plnou nádrž benzínu, nějaký olej a hodně piv. Ale jak i za totality ceny PHM stoupaly, devalvovaly ty dvě stovky vzhledem k benzínu tak mohutně, že časem nestačily ani na ten benzín.

A tak nastoupila, jak jsem s oblibou říkal "krevní prostituce vyššího řádu". Prostě podepíšete reverz, ulehnete na lůžko, do pravé ručky vám píchnou hadičku "LINE OUT", do levé "LINE IN" (zařízení bylo americké) a už vaše krev proudí odstředivkou. Když máte kliku, berou vám destičky a jsou to ty dvě hodinky, ti co měli smůlu a brali jim krvinky, tak museli vydržet až čtyři hodiny za stejné peníze.

Otázkou pro naše strážce mravnosti, kteří mají takovou péči o to, co kdo dělal před třiceti lety, je zda prodej krve nebo krevních derivátů za účelem záchrany života a přilepšení si v kapse je mravné či nemravné. Já myslím, že krev má pro pacienta nedozírnou cenu a to, co jsem já a mnoho dalších "nečestných" dárců krve  kasírovali, nebylo nic jiného než jakési kapesné či diety a s cenou krve nemělo vůbec nic společného.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.51


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl