race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O filmu

Je Jiří Kájínek vrah?

Autor: Jiří Hermánek

29.07.2010 07:00

Film Kájínek, který přijde příští čtvrtek do kin, má o reklamu postaráno. Nejenže se původní scénárista ohrazuje proti uvedení filmu s tím, že části scénáře jsou  plagiátem z jeho tvorby, ale podle dnešních zpráv se věci ujala inspekce policie ČR. Prý odposlechy napovídají, že v tom mají prsty policisté, ale já nevěřím, že přímo na místě stříleli oni.

Podrobnosti o tom činu se již vykouřily z hlavy, ale pokud se dobře pamatuji, tak Kájínek měl zastřelit dva muže, vyděrače Jandu a jeho osobního strážce kriminálníka Pokoše. Druhého kriminálníka Pokoše těžce zranil a on přežil a on mohl proti Kájínkovi vypovídat. Kdyby Kájínek opravdu byl nenapravitelným cynickým vrahem, tak by do hlav na zemi ležících obětí ještě vypálil "ránu jistoty", aby si zajistil, že žádný svědek nepřežije.

Ale protože to neudělal, vymyká se podle mě kategorii naprosto nenapravitelných zločinců. Mediálně asi nejznámější z nich, vícenásobný vrah Roubal, neváhal nejprve svázat své dvě první oběti do kozelce tak, aby dlouho a trýznivě umírali. Jakým způsobem zabil své další oběti nevím, ale policisté mají za prokázané, že je nechal sežrat prasatům.

Prostě činy vraha Roubala a čin Jiřího Kájínka jsou pro mě nesouměřitelné. Trestat oba doživotím je totéž, jako odebrat řidičák jak silně opilému řidiči tak i řidiči, který spáchá méně nebezpečný přestupek. Obojí samozřejmě je proti dopravním předpisům, opilost navíc k tomu ještě trestným čine, ale oba činy by neměly být trestány stejně přísně. V našich věznicích je jistě dost po právu na doživotí odsouzených pachatelů a Jiří Kájínek podle mě mezi ně rozhodně nepatří.

 

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.87


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl