race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O sexu

Byl Valmont dobrým milencem?

Autor: Jiří Hermánek

29.07.2010 20:30

Angličtina je na jednu stranu jednoduchý, na druhou stranu ale těžký jazyk. Anglická gramatika není zdaleka tak složitá jako ta naše, ale orální komunikace bývá někdy značně obtížná. A nejhorší je podle mě chytat dialogy u některých amerických filmů. Ptal jsem se jednoho ředitele jazykové školy, co o tom soudí a i on přiznal, že s některými filmy měl značné obtíže.

Ovšem, jak zkušení angličtináři říkají, "Übung macht den Meister" a proto je třeba cvičit náslechy. A kdy lépe než když je člověk slaměným vdovcem. Místo lití půllitrů piva do úst, což bývala naše velmi oblíbená disciplína, je lepší lít do hlavy vědomosti a přitom decentně usrkávat Veltlínské. Z kupy DVD jsem vybíral, až jsem na několikátý pokus nahrábl Valmonta režiséra Miloše Formana.

Ke svému údivu jsem zjistil, že dialogy jsou ve filmu velmi jednoduché, řádně vyslovované, bez slangu a vulgárností. Anglický ráj to na pohled. Asi hlavně proto, že jde o příběh francouzské šlechty. V jedné scéně je vidět, jak Valmont nese svojí milenku, Madame de Tourvel, na lůžko. Další dění kamera již neviděla, ale lze si to velmi dobře představit, sex se od počátku věků příliš nezměnil-

Když u nás koncem osmdesátých začínaly debetní platební karty, se kterými se dala pouze vybírat hotovost z pár bankomatů ČS, tak jsem vymyslel kritéria důvěrností mezi milenci: 

  • V prvním stupni důvěrnosti spolu dva lidé spí. To je normální fyziologická aktivita a není na ní nic zvláštního. 
  • Ve druhém stupni důvěrnosti, který mezi mnoha lidmi často vůbec nenastane, je ten, že lidé před sebou vzájemně pouštějí větry, bzdí, pšoukají nebo prdí. Jistě, komukoli to může občas ulítnout, ale to se nepočítá. Počítá se až když to jeden před druhým bezohledně nebo záměrně dělá. To bych pak tipoval na konec vztahu.
  • A ve třetím stupni si lidé sdělují svá PIN k debetním a kreditním kartám, dávají si navzájem podpisová práva ke kontům, atd. To může dopadnout skvěle nebo také katastrofálně, to už je každého věc.

A když už jsem koukal na toho Valmonta, tak mě napadly i tři stupně milenecké zdatnosti. 

  • V nultém stupni - milenec na nic - muž ženu do postele ani nedonese, ani nepomiluje. A je jedno, v jakém pořadí se mu to nepovede. V tom případě musí hledat náhradní řešení, ale to už je pro jinou odbornost. 
  • Muž do postele milenku jednak donese a hlavně pomiluje. Partneři XXL žen si mohou požádat o úlevu z toho nošení. Také jsme měl přítelkyni, u které to nepadalo vůbec v úvahu. Ostatně již to bylo dnes jednou na tomto blogu zmíněno.
  • A třetí stupeň? Nevím jak to decentně popsat, abych nepohoršil útlocitné. Představte si třeba, že se ženou svého srdce sledujete v noci televizi. Ta není příliš zábavná a vy se začnete před televizí milovat. Ovšem poloha ta je nepohodlná a vy se rozhodnete ji změnit do útulné postýlky. Ale nejlepší je, aby vaše kopí zůstalo v zabodnuté v terči tak, aby celá akce nebyla vlastně vůbec přerušena.
    Popravdě řečeno, toto je dosti náročné a mnohé by to ani vůbec nenapadlo. Ale, když se zadaří, je výsledná známka jak za technické provedení, tak za umělecký dojem velmi vysoká.

A ještě pár slov k mým milým diskutérům. Prosím, upozorňujte na moji zajímavou minulost tak často jak chcete. A klidně mi pište, že píši kopytem. To mi nevadí, protože, pokud věci napsané kopytem nalákají stovky až tisíce čtenářů, pak, jak by to vypadalo, kdybych psal perem nebo dokonce na PC?

Ale nepoužívejte prosím vulgarity, protože já neumím vulgární příspěvek smazat. Já umím pouze celou diskuzi zavřít, což také bez milosti udělám. Hezký večer všem.

 

 

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.62


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl