race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Ženy milovati, vodku píti...

Autor: Jiří Hermánek

31.07.2010 06:00

Skoro přesně před dvanácti lety si mě zavolal můj generální ředitel a lišácky se mě otázal: "Vy přece umíte také polsky, že?". Suverénně jsem odpověděl, že samozřejmě ano, ale pravdou bylo, že kromě "Kodeksu żaglowego", který jsem se naučil na Mazurských jezerech. Kodex ten na plachetnici zapovídal pískat, ráchat si nohy přes bort lodě ve vodě a na druhou stranu na lodi bez problémů povoloval pití vodky, šampaňského a jiných alkoholických dobrot a samozřejmě i milovat ženy. Tehdy to nebylo aktuální, ale možná byl ten kodex již modernizován, aby bylo povoleno milovat i muže mužem a ženu ženou. Pokrok se prostě nedá zastavit.

Ovšem velitel "polské" firmy v Katovicích byl, jak jinak, Němec, který polsky uměl snad ještě méně než já, a tak jsem byl přijat a zahájil svoji přes rok trvající misi. Po pár týdnech firmy usoudila, že ji nebaví stále účtovat moje hotely, spočítala průměrnou cenu za měsíc a ty peníze mi prostě vyplácela. To samozřejmě bylo velmi úžasné, protože jsem si hned v sousedních Myšlovicích našel za čtvrtinovou cenu garsonku a zbytek peněz, samozřejmě zdaněných, protože jsem fakturoval v systému Švarc, byl můj.

Garsonka byla v paneláku plném pětačtyřicetiletých, ba i mladších, důchodců. Polští horníci si totiž prosadili, že po dvaceti letech v podzemí mohou do důchodu. Vždycky jsem je viděl postávat a popíjet u garáže naproti, kterou podnikavý majitel předělal na krám. Ve firmě ale vůbec nikdo netušil, kde bydlím.

Bylo mi zrovna "pade" a práce byla dost namáhavá. Doplazil jsem se večer domů, utahaný jako pes, strčil telefon do nabíječky a vlezl do vany. To s tou nabíječkou je takový rituál každého, kdo v branži mobilních telefonů dělá. Prostě nikdy nevyjet do terénu s nenabitým mobilem. A tak jsem si říkal: "Hermánku, co kdyby to teď s tebou šlehlo, za jak dlouho by tě našli" Předem děkuji za duchaplné komentáře, že jsem měl chcípnout už dávno, ale opravdu, jak dlouho yb asi trvalo než by mě někdo začal postrádat?

Těžko říct, ale první den by asi nikdo nic nepodnikal. Ale jakmile by se do věci zapojila policie, tak by mě díky zapnutému mobilu a autu před barákem našli asi velice snadno a rychle. To ale nepotřeboval osmdesátiletý důchodce, myslím že z Třince, kterého sousedé začali postrádat už druhý den a zavolali Městskou policii. Zachránili mu tím patrně život, protože věčně by v té vaně živý nevydržel. To se v pražské novostavbě stát nemůže. Tady je stupeň znalostí o bezprostředních sousedech takový, že my mladému páru říkáme jen "Bobinovi".

Je to už asi pět let, co si "Bobinová" k nám přišla půjčit vývrtku. Právě se nastěhovala a pozvala si hocha svého srdce na návštěvu. Citově (a asi už i fyzicky) rozechvělá neuměla otevřít láhev červeného, která by přerazila počáteční rozpaky a tak zazvonila u nás. Ale ani po těch pěti letech netušíme, jak se jmenuje, víme jen, že parkuje dole v garáži vedle nás, má sympatického kluka s motorkou, ale stále je jen "Bobinová", prostě proto, že má psa, tedy fenu, Bobinu. To by mě zajímalo, zda my jsme pro ně "Elinové" nebo jen "Ti s Elinou". Ale asi ne, protože jsme to štěně měli jen půl roku, pak emigrovalo na lepší, do domečku se zahrádkou u Olomouce.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.53


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl