race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Už to ani nečtu...

Autor: Jiří Hermánek

01.08.2010 18:00

V zásadě jsou dvě možnosti jak přistupovat k diskuzi na blogu. Buď ji nechat zcela volnou bez jakékoli regulace nebo do ní nějakým způsobem zasahovat. A to buď selektivně, tedy vytrhávat ty nejhorší excesy jako plevel nebo obecně tím, že zavedu registraci a přísnou kontrolu diskuzních příspěvků.

Dnes o tom psali dva autoři. Kolega Bosák zmínil, jak jako diskutér "dostal kopačky" na idnes.cz. Jistě, největší český blog si může dovolit diskutéry přísně selektovat a trestat vyloučením i za prkotiny. Mají na to svaly v přebytku autorů i diskutérů. Kolegyně Tydlitátová zmínila idnes.cz také, ale v opačném slova smyslu. Vrací se tam, protože diskuze byla "učesána" a ona nyní nemá ze sprostot obavy. 

Nějaká spolupráce s předchozím režimem je zde hodnocena zcela subjektivně a spíše citově než věcně. U lidí a autorů, kteří se nějak namočili, ale nyní "drží basu" s takzvaným táborem "pravdy a lásky" nebo alespoň drží hubu a krok, je vše v nejlepším pořádku. Jako příklad lze uvést nejen Josku Skalníka, o kterém sice existuje řada záznamů a svědectví, ale protože je "pravověrný", tak na něj pravdoláskaři nenechají dopustit.

Ale pokud je třeba někomu sympatický prezident Klaus, nevěří na globální teplení a ještě se mu k tomu všemu nelíbila chobotnice natožpak synek československých komunistických rozvědčíků na Hradě, tak toho je třeba tepat všemi možnými způsoby. A nejlepším nebo vlastně jediným způsobem je diskuze u článku.

Autor má sice možnost diskuzi zarazit, ale tím se článek stává jaksi jednonohým. Do obsahu diskuze již zasahovat nemůže. Může se jenom snažit bránit nějakými věcnými poznámkami, které ale jen přilévají olej do ohně a nahrávají agresorovi. Přesně tak, jakoby člověk říkal v hospodě agresivnímu člověku, který se rozhodl rozbít mu hubu: Pane, nechte mě, já se nechci prát. A výsledek toho samozřejmě je, že přes tu hubu dostane. 

Takže, milé diskutérky a diskutéři. Pište si do té diskuze, co chcete. Pokud to nevadí administrátorovi blogu, pak mně tuplem ne. A to z jednoduchého důvodu. Nebudu diskuzi zakazovat, ale nebudu ji číst. O věcech, které mě zajímají, budu diskutovat u jiných článků nebo na jiném blogu, hlavně LN. A vy se tady v "diskuzích" k mým článkům můžete naprosto klidně ručně umanipulovat k smrti soutěžením, kdo z vás napíše větší blbinu.

Našlápnuto máte velice dobře, takže přeji hodně zdaru. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.76


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl