race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Ekologický právní servis má hladinu hlouposti o řád vyšší než se zprvu zdálo...

Autor: Jiří Hermánek

06.08.2010 19:22

Pro ty, kdo chyběli v hodinách matematiky nebo již zapomněli, co to je řád, tak velmi krátká instruktáž. Běžně počítáme v dekadické soustavě, někdy třeba i v binární nebo hexadecimální. Mnozí technici od počítačů si jistě vzpomenou na oblíbenou hodnotu FFFF.

Řád nám jinými slovy říká, v jaké mocnině deseti se pohybujeme. Stovky jsou deset na druhou, tisíce jsou v řádu deset na třetí a tak dále. Prostě skokem do vyššího řádu si "polepšíme" nebo pohoršíme desetkrát. Pokud by průměrný člověk s plate okolo dvaceti disíc dosáhl "řádového zvýšení platu", pak by se najednou pohyboval v částkách okolo dvěstě tisíc, tedy výše než ministr a snad i výše než prezident.

Ovšem mluvčí Ekologického právního servisu, tuším, že se jmenuje Freemantle nebo tak nějak, se s nějakými řády nepárá. V dnešní večerní debatě na Radiožurnálu, kde se diskutovaly jezy na Labi suverénně prohlásil, že železniční trať kolem Labe může svojí kapacitu klidně o řád zvýšit. Tedy, pro ilustraci: Pokud tou tratí nyní projede sto nákladních vlaků, tak po zásahu pana Freemantla nebo snad Feireabenda, to bude vlaků TISÍC. Sovětští Stachanovci hadr.

A to se vůbec nezmiňuji o tom, že doprava po železnici sežere opravdu asi desetkrát více paliva, tedy o řád. A to pánům ekologům nic neříká? A co ten slavný CO2? Už ztratil svojí nebezpečnost? Al Gore se již neexhibuje na vysokozdvižném vozíku a aktivisté ztratili erekci, že? Takže, ekologové jsou proti přepravě po vodě? Opravdu velmi zajímavé.

A jako třešinka na dortu: Děti země. Opravdu pitomější název si ta grupa škodičů nemohla vybrat. To jakoby se třeba jednotky vojsk SS nazývaly květinové děti s mottem "Make love not war" nebo by prodavači heroinu zvolili pro svoji skupinu heslo "Za mládež zdravější" Prostě asi takto působí jednání těch potrhlíků, kteří sice "vědí, že ta dálnice bude jednou postavena", ale chtějí to co nejvíce zdržet, aby si obyvatelé těch měst a vesnic hluku, smogu a hlavně nebezpečí co nejvíce užili. Nádor na mozku. Jiné vysvětlení pro takovou aktivitu nemám.

P.S. (7.8.2010): Protože mnozí čtenáři článek nepochopili nebo neznají všechny souvislosti, tak zde je vysvětlení: Jde o stavbu jezů na Labi, které by umožnily prodloužit plavební sezónu.

"Ekologové" jsou ale zásadně proti. Ovšem zdaleka ne všichni, protože dnes bohužel již zesnulý Ivan Dejmal te projekt zpracoval. A při své argumentaci používají zcela idiotské argumenty, jako výše zmíněnou "o řád vyšší kapacitu železniční trati".

To je prostě totéž, jako říci o nějaké zatížené silnici, kterou projede řekněme 50.000 vozidel za den, že její kapacit aje o řád vyšší, tedy 500.000. 

Takže, ten kdo v takovýchto argumentech nevidí lež manipulaci s fakty, tak ten prostě asi nevidí vůbec nic a není mu pomoci.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.74


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl