race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O penězích

V.Klaus: O peníze jde vždy až v prvé řadě a na letišti Praha obzvláště

Autor: Jiří Hermánek

07.08.2010 18:40

Václavu Klausovi se připisuje mnohé. A samozřejmě, aktivnější jsou vždy kritikové, i spokojení drží obvykle zobák. Což bylo samozřejěm přízančné pro kupónovou privatizaci. Ti, kteří si polepšili, se neozývají. Nějakou dobu se vozili v novém autě, které za výnos z kupónovky koupili a teď již jen slastně vzpomínají.

Ale ti, kteří dali své kupóny podvodným fondům pánů Kocába či Koženého a o svoji jednu nebo dvě tisícovky přišli, tak ti Klausovi nemohou přijít na jméno. A obvykle to jsou lidé levicového zaměření, kteří vždy spoléhají na všemocný stát, který je nemůže podvést. Jistě, stát je nepodvedl. podvedli je konkrétní lidé a hlavně oni sami se měli starat o to, komu prostředky, věnované státem, poskytují ke správě.

Ale dosti Klause a kupónovky.  O peníze jde i teď a to v nemalé míře. I jednodušší člověk pochopí, že pokud vlak dojede na minutu přesně, tak na minutu přesně vystupují i cestující. Takže, pokud vím, ve kterém vagóně oběť jede, je její odchycení hračkou. A i pokud to nevím a, světě div se, nikdo z nás nemá mobilní telefon, tak i v tom případě je odlov na nádraží celkem snadný. 

Zcela jinak je tomu na letišti. To, že letadlo přistálo, ještě nic neznamená. Pouze těžcí profící jezdí takzvaně naostro a sice, že si do taška s s notebookem přibalí čistou košili, holení a kartáček na zuby. Mají tak pouze kabinové zavazadlo a nemusí čekat na bagáž. Jednou jsem to tak do Anglie zkusil a nebylo to příliš pohodlné.

Na Letišti Praha můžete na nula kaček, tedy zadarmo, parkovat 15 minut. To opravdu stačí k odbavení cestujícího, kterého vyprovázíte, ale nesmí čekat žádnou frontu. Při vyzvedávání to je daleko obtížnější, čas příletu je nejasný a ještě nejasnější je doba čekání na zavazadla.

Letadlo s manželkou mělo přistát dnes ve 14:05. Web letiště pravil,  že to bude ve 14:20. Dojel jsme na letiště ve 14:18, zaparkoval a pohlédl na mobil: letadlo přistálo ve 14:10. A tak volám manželčin mobil, který byl pochopitelně ještě hluchý. Aby se neřeklo jsem šel do haly, kde jsem pár minut okouněl a pak sedl do vozu a obkroužil letiště.

Druhý pobyt na parkovišti jsem zahájil ve 14:31 a od ženy jsem se dozvěděl, že její mobil už je dostupný, ale ona s maminkou čeká na zavazadla. Takže krátce po tři čtvrtě na tři jsem zahájil druhý krátký okruh kolem letiště a vyfasoval třetí parkovací lístek. Ten už jsem neměl čas prohlédnout, protože přesně když jsem zastavil na parkovišti, s emi do modrozubího sluchátka ozval hlas manželky , že čekají v hale.

Takže, protože máme vládu rozpočtové zodpovědnosti,  jsem šel příkladem a ušetřil ze svého rozpočtu ta děv kila zmíněná v úvodu. A nesmějte se, za dvě stovky je k mání spousta krásných věcí. Třeba sedm piv v kvalitě ležák a podobně. Šetřit prostě musíme začít sami od sebe, to nám nikdo neodpáře:-)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.42

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl