race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

23. 7. 2019
Rubrika: O politice

Greenpeace - jen partička prolhaných manipulátorů

Autor: Jiří Hermánek

08.08.2010 14:17

Ve filmu Noc na Karlštejně říká otec vlasti Karel IV, že největší úctu před zákonem musí mít sám zákonodárce. A tak by to mělo platit i po nějakých těch 650 let později. A sice to, že kdo prosazuje nějaké zásady, tak by je měl sám také dodržovat a ctít a nikoli je při každé příležitosti porušovat, jak se to komu zrovna hodí.
 
Inspiroval mě článek Ivana Breziny v pátečních LN Vrtěti ropnou plošinou , ve kterém popisuje dvojí tvář Greenpeace. Tu hezkou pro veřejnost a tu ošklivou tam, kde se nikdo nedívá. Greenpeace nejprve mezinárodně zostudili firmu Shell za to, že svojí ropnou plošinu Brent Spar chtěla potopit do tříkilometrové hloubky pustých a chladných vod severního Atlantiku.
 
Greenpeace nejprve vylhali argument, že na plošině je okolo 5500 tun ropy a tím vyburcovali světové veřejné mínění a donutili firmu Shell odtáhnout ke břehu a tam plošinu likvidovat. Nejenže to to bylo z ekologického hlediska daleko nebezpečnější, ale u břehu zjistila nezávislá firma, že na plošině je pouhých 1,55% z oněch vymyšlených 5500 tun a že tedy Greenpeace zcela nestydatě lhali a toto číslo si vycucali z prstu.
 
Sami však, když se jim to hodí, postupují proti svým deklarovaným zásadám a proto bez skrupulí a bez ohledu na veškeré mezinárodní konvence potopili svoji propagandistickou loď Duhový válečník (Rainbow Warrior) v mělkých vodách Nového Zélandu. Asi tím nedošlo ke zvláštním ekologickým škodám, ale k těm potopením plošiny Brent Spar došlo s ještě podstatně menší pravděpodobností.
 
Greenpeace a ostatní zelení agitátoři nejsou nic jiného než bolševici nového typu, kteří, když viděli, že obchod s chimérickým "komunismem" již davy netáhne, nabízejí dnes strach. Strach z globálního oteplení, strach z vyčerpání zdrojů a sami nabízejí taková řešení, která těmito zdroji ještě více plýtvají a místo vyčerpávání zdrojů vyčerpávají peněženky naivních občanů, kteří byli tak hloupí a tyto škodiče pustili do parlamentu nejen našeho, ale především EU. 


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.84

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

girl