race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Piráti silnic proti silničním pirátům?

Autor: Jiří Hermánek

12.08.2010 21:35

Zní to jako název nějaké připitomělé veselohry, třeba jako Prohnilí proti prohnilým, ale ona to zas až taková legrace není. Vždyť u nás se rozmohl příšerný koníček - dokumentování dopravních přestupků politiků tím, že páchám dopravní přestupky.
 
Vytočila mě již akce MF DNES, kdy před pár lety dokumentovali dopravní přestupek policejního ředitele Husáka tím, že jeli za jeho Superbem a měřili mu rychlost svým tachometrem. Ale utekla jim přitom taková ne nepodstatná maličkost a sice to, že oni sami páchali nemlich ten samý přestupek jako Husák.
 
A navíc to ani nebylo průkazné, protože si klidně dovedu představit, že zkušený řidič si nechá sledovaný vůz odjet na několik set metrů, pak prudce přidá plyn, rozjede svůj vůz na maximum a když  se blíží sledovanému vozu, tak spolujezdec tiskne spoušť a na fotce má tachometr se "závratnou" rychlostí (ale tou svojí) a sledovaný vůz. A klidně tím čtenáři vsugeruje, že tou vyfotografovanou rychlostí jel i sledovaný vůz.
 
Ale nechci redaktory MF DNES podezírat z takového triku. Ovšem sólokapr, jakým je rychlost vozu policejního prezidenta, se dá zdokumentovat i jiným, zcela bezpečným, ale pro čtenáře méně atraktivním způsobem. Stejným, jakým nás měří "úsekové radary" které s klasickým radarem nemají nic společného. Prostě rozmístit dva pozorovatele na vzdálenost řekněme pěti kilometrů a měřit čas, za jaký sledovaný vůz ten úsek projede. Simple like that.
 
A dnes při obědu jsem viděl něco podobného v bleděmodrém. MF DNES sledovala řidiče čtyř ministrů a registrovala jejich přestupky. Pamatuji si čtyři. 
 
  1. Nerespektování přikázaného směru jízdy
  2. Překročení povolené rychlosti
  3. Předjíždění odstavným pruhem
  4. Jízda po bílém šrafování
A moc by mě tedy zajímalo, jak to sledování probíhalo. Protože při každém tom přestupku přece ministerský řidič tomu za ním ujíždí. Například: Směr jízdy je předepsán vpravo, ale řidič zahne doleva. Co v tom případě udělá vůz MF DNES? Zahne vpravo? Ale pak sledovaný vůz ztrácí. A nebo zopakuje přestupek a "mydlí" dál za sledovaným vozem. A to samé u těch dalších přestupků. Pokud by vůz pronásledovatelů dodržoval dopravní předpisy, tak mu sledovaný vůz ministra velmi brzy zmizí z hledáčku.
 
A já se opravdu, ale opravdu, domnívám, že novináři nejsou polobozi a že není ve veřejném zájmu, aby jako amatérští řidiči páchali ty samo přestupky jako profesionální řidiči ochranné služby, kteří k tomu ještě mají pro tento způsob jízdy vhodné vozy, trénink i praxi. 


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.53

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl