race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Zelení hyzdí krajinu a proto prohráli

Autor: Jiří Hermánek

14.08.2010 08:30

Co Václava Havla znám, chová se jako elitář. Snad nejlépe to ukázal jeho výrok o panelácích, jako o "králíkárnách". Samozřejmě, 99% lidí by asi bydleli v krásném bytě po papínkovi s nádhernou vyhlídkou na Vltavu a Pražský hrad. To nám ovšem nebylo všem dáno a proto asi polovina obyvatel této země bydlí v panelácích. Jistě, krátce po výstavbě byla ta sídliště velmi neutěšená, chyběly tam nejen telefony, ale i takové základní věci , jako jsou hospody. Dnes je ale třeba Jižní město velmi ceněno pro snadnou dostupnost metra, roste tam bujná vegetace a těch sto tisíc lidí by se na nábřeží asi stěží vešlo.

Havel brojí velmi výběrově. Krev mu pije průmyslová výstavba kolem dálnic, což je ale neoddiskutovatelnou známou rozvoje země. Prostě lidéí musí někde pracovat a také někde nakupovat. Vezmu li příklad Prahy a D1, tak je taková výstavba vidět asi do 15. km dálnice do hloubky řekněme jeden kilometr. A dál se situace již "normalizuje", i když toto slovo má jakýsi pejorativní význam.

A když pojedeme dál od Prahy, tak uvidíme daleko horší ohyzdy, které kupodivu Havlovi vůbec nevadí, ba je dokonce podporuje. Jsou to jak větrné, tak i solární elektrárny. Z principu věci musí být větrná elektrárna viditelná ze všech stran, jinak by totiž nenachytala dost větru. A za cenu obrovských investic a zničení části krajiny dává velmi nepravidelně, často i tehdy, když to vůbec nepotřebujeme, drahý elektrický proud, který je an dvě věci.Na h.... a na obtíž.

To další vymyšlenost zelených, solární elektrárny, nehyzdí krajinu zdálky, ty ji ničí plošně. Pouhých třicet kilometrů od Prahy, když z D8 odbočíte na Mělník, tak je na poli obrovský park solárních panelů, který zabírá podstatně větší plochu než nějaký hypermarket v Průhonicích - Čestlicích. To ale krasoduchovi Havlovi okavidně nevadí. Buď o tom neví nebo, a to spíš, vědět nechce. Mele si pouze svoje mantry o nekontrolovaném rozšiřování měst, ale bujení tohoto nešvaru ho nechává klidným. Samozřejmě také proto, že to je dílo jeho milovaného protežé - Strany zelených.

Takže, když to shrnu, jsou důvody neúspěchu zelených ev volbách a současného úklidu na Ministerstvu životního prostředí jasné nejen mně, ale velké většině voličů, kteří je ze sněmovny vypískali. Jsou to ideologicky zaměřené kroky, které s ochranou životního prostředí nejenže nemají nic společného, ony ho totiž ještě významně zhoršují. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.87


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl