race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: O politice

Levicové schody v metru?

Autor: Jiří Hermánek

17.08.2010 15:05

Myslím, že podle přístupu k jezdícím schodům v metru lze krásně rozlišit levicový a pravicový přístup k životu a společenskému uspořádání.

Pravicově myslící člověk si řekne asi toto: Pokud jsou schody řádně používané a děti na nich jedoucí jsou pod řádným dozorem, tak se žádné úrazy nedějí. K těm dochází pouze tehdy, pokud rodič své dítě nezvládá a to neukázněně strčí nohu tak, kam nemá.

A Levicově myslící člověk si řekne asi toto: Nelze se spoléhat na zdravý rozum a zodpovědnost lidí, je třeba učinit taková opatření, aby chyba prostě nastat nemohla. Což je samozřejmě značně obtížné, často drahé a mnohdy dokonce nemožné.

A také si myslím, že mnozí, kteří se dožadují drastických bezpečnostních opatření sami tato neaplikují. Myslíte si třeba, že všichni rodiče batolat mají na elektrických zásuvkách bezpečnostní krytku? A takový pletací drát nebo něco podobného, když v dětských ručkách nahmatá v zásuvce fázi napětí 240V střídavých, tak může děcko moc hezky ugrilovat. To samozřejmě přeháním, ale zabít ho to dozajista může.

Dalším krásným příkladem levicového přístupu je kupónová privatizace. Šlo o jednorázové rozdání velké části státního majetku lidem. A protože ne každý podnik má stejnou hodnotu, musel být vymyšlen systém, který dle mě byl vrcholně spravedlivý a samozřejmě také počítal s různými vědomostmi lidí o podnicích a různými schopnostmi.

Jen naiva si může myslet, že by se peněz chtivý soukromník nechal odradit nějakými zákony. Figu borovú,  ako hovoria bratia Slováci. Vždyť Kožený s Vostrým byli již odsouzeni a jak jim to vadí? Nijak, žijí si z peněz českých hejlů jak v bavlnce. V zákonech to není, je to v lidech, kteří naivně naletěli podvodníkům, protože prostě měli čtyřiceti lety totality vštípeno levicové myšlení, že stát se o vše postará. I jejich vlastní peníze. Nepostaral a také ani nemohl. O peníze se každý musí postarat sám.

A ještě jeden příklad. USA bývaly svobodnou zemí. Ale to bylo už dávno. A proto tak prosperovaly. Od určité doby se lidem v USA neustále přitahuje oprať. O další podstatné zkrácení této opratě se letos postaral sám velký Obama. Sebral Američanům jednu z posledních svobod - být či nebýt zdravotně pojištěn. Levicový přístup zvítězil v další velké zemi.

Takto by se dalo pokračovat donekonečna a příkladů, kdy lidé dávají přednost pečovatelskému socialistickému státu před trochu drsnější, ale daleko efektivnější pravicovou variantou. A nenechte se mýlit. Máme sice tzv. "pravicovou" vládu, ale ve skutečnosti pouze trochu modifikujeme ten "osvědčený" socialistický pečovatelský model, který všichni tak zbožňují.

A schody na metru jsou toho velmi krásným důkazem. Místo abychom řekli krátce a zcela jasně: "každý rodič je za své dítě zodpovědný", tak se budou budovat nějaké prapodivné zábrany, které takřka čtyřicet let nebyly zapotřebí a bez nichž se po schodech v metru bez úrazu projely desetimiliony a možná i stamilióny dětí.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  2.03


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl