race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

23. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Mí čtenáři mi rozumějí

Autor: Jiří Hermánek

18.08.2010 20:45

Ta oslovení jsou milá. Imbecil, idiot a vůl. Jak trefné. Kdo jiný než idiot by něco zadarmo spisoval? Zadarmo se pracuje jen v charitě, ale to u nás ještě vůbec neexistuje. To, co jsem z našich neziskovek zažil, tak to byli většinou špatně placení, zamindrákovaní a závistiví lidé, kteří jen toužebně vzhlíželi k platům lidí z byznysu nebo dokonce ze státního zdravotnictví.

V Anglii jsem manželku Alexandra H.B. (oni si potrpějí na dvojí příjmení) neměl tu čest potkat. Pouze jsme si o ní, tak mezi řečí o pěkných autech, povídali při cestě z Londýna do jejich skladu. To v Atlantě to byla jiná kávička. Renny, bývalý právník, který sběhl k byznysu objednal v baru dietní Colu s dietní vodkou a čekali jsme, až jeho paní přijede z nějakého útulku pro malé ubohé černoušky. Vypadala skvěle. Ano, tak má charita vypadat. Ženy schopných a bohatých byznysmenů se tímto způsobem mají bavit a popřípadě mohou mezitím zaskočit i za nějakým tím milencem.

Další výtka je ke kvalitě mých textů. Ale proč proboha? Ten, kdo neumí střílet, tak jde na střelnici a tam se to učí. A ten, kdo neumí psát, tak jde na blog a učí se psát tam. To je přece samozřejmé. A je vidět, že i učitelský sbor se na této bohulibé činnosti podílí. Taková čtyřka vůbec není špatnou známkou - hovoří o tom, že text je dostatečný k tomu, aby byl publikován.

Další část příspěvků se týče mého důchodového zabezpečení. Spousta pisatelů mě přiřazuje k bývalému Sboru  národní bezpečnosti (SNB se složkami StB a VB). Moc opravdu moc bych každého prosil, aby mi případné důkazy přeposlal, protože můj nárok na důchod by potom utěšeně vzrostl.

Také děkuji všem milým krajanům tu i onde. Jak v plusových časových pásmech (+10 hodin?), tak i v těch záporných (-6 hodin). Je pozoruhodné, jak někdo, kdo jak podle pamětníků, tak i podle vlastního vyjádření, v Praze všechno vychlastal a poblil se po třiceti letech dokázal propít do střízlivosti až abstinence a vede archiv mých článků a diskuzních výroků a to tak, že dokonale. Co by za takového čtenáře dal třeba Emile Zola, že?

A nakonec pár faktických poznámek: Ten hoch, kterému schody amputovaly pár prstíků na noze se prý nevrtěl. Jistě, byla to ta "Ocelová chapadla" pohyblivých schodů, což je název nejnovějšího románu Michala Viewegha, inspirovaný jak Jules Vernem, tak i pražským metrem. A také ve Velké Británii zavrhli metodu kupónové privatizace a budou tam všechny doposud státem vlastněné hospody, hotely i hampejzy prodávat ve veřejných dražbách.

And last but not least a zde již musím citovat: " Pokud se nepletu Ameriku přivedl ke krachu systém který odboural všechny hranice a zákony a burzíani a bankéři v bezskrupulózní touze za ziskem podváděli a vymýšleli si až to nebylo hezké." Nuž, popravdě to bylo spíše tak, že americká administrativa tlačila na banky, aby dávaly hypotéky i nebonitním klientům. Ale náš čtenář, náš pán...Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.84


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

girl