race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

23. 7. 2019
Rubrika: O penězích

Triky našich dědů...

Autor: Jiří Hermánek

30.08.2010 20:10

Triky našich dědů nás učil můj bývalý generál ředitel. Je ročník 1929 a utekl z Československa ještě v počátkem padesátých let. Když byl v dobré náladě, vyprávěl nám, jak na hranicích podlézal dráty, ale moc jsme mu všechny ty historky nevěřili.

Nicméně, triky to byly perfektní a moc dobře fungovaly. Ovšem, ne vždy k velké radosti našich obchodních partnerů, ale co? Hranice, mezi ještě povoleným trikem a již podvodem, je dosti tenká. A ten, kdo  na ní umí balancovat, má úspěch. I když, samozřejmě, ne vždy jsou obchodní partneři z toho nadšeni.

Vzpomněl jsem si na to včera a dnes, když jsem se pokoušel připojit mobilně k Internetu. To je věc stará nejméně deset let a již mnohokrát jsem toto připojení využil. Ale vždy pomocí mobilního telefonu, což sice funguje, ale je dosti těžkopádné.

A tak mě zaujal krásný USB modem, který teď operátoři nabízejí. Vyrobený samozřejmě, kde jinde, v Číně. A ten krásný "gadget" Vám prodají za pouhých 77,- Kč, když se zavážete 6 měsíců využívat "Internet v mobilu". Technicky to je samozřejmě ptákovina, to zařízení vůbec nemůžete k mobilu nijak připojit. Nejde to, chybí "maminka a tatínek" neboli konektory a bluetooth to potvůrka nemá.

Ale, co mnozí nevědí, Internet do mobilu znamená pouze FUP 100MB, po jehož vyčerpání nebudete odpojeni, ale jen se vám podstatně podstatně zmenší přenosová rychlost. Takže pokud budete třeba v restauraci či někde na dálnici vyřizovat emaily, bude vše fungovat skvěla, jen o poznání pomaleji. Na video ale zapomeňte.

A nebudu popisovat všechny triky a argumenty, kterým se mě prodejci operátora (celkem jsem absolvoval tři telefonáty) pokoušeli přesvědčit, že pro USB zařízení si nemám brát tarif "Internet do mobilu" za asi stopade, ale mám si vzít plný tarif za pětikilo.

Nakonec jsem zajel přímo do firemní prodejny a po delší přátelské šavlovačce (je opravdu půvabné poslouchat prodejce, který argumentuje, že to, co jeho firma nabízí je vlastně nesmysl) jsem ten USB modem získal. Hned dnes jsem to zprovoznil a mohu říci, že na občasné použití někde v hospůdce je takové zařízen ideální. Například pro komentáře na blogu nemůže být vůbec nic lepšího.

A pokud se týče komentářů, tak ještě řeknu, že homosexualita je pro mě transparentní. Jinými slovy, je mi naprosto jedno, s kým to kdo dělá. Ale to, že Eva Holubová vleze do televize a tam zbaběle očerní prezidenta - jiný účel totiž její "kikina" neměla - je něco, co mi zdvihá krevní tlak a pokud se někdo, třeba pan Jakl, proti tomu ohradil, tak má moje 100% sympatie.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  2.06


Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

girl