race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Politika

Český eurohujer je horší toho bruselského

Autor: Jiří Hermánek

02.09.2010 19:30

Chtělo by se říci, že prvním "germanohujerem" byl Svatý Václav, protože do Němec posílal 500 hřiven stříbra a 120 volů. Ale to nebylo hujerství, to byla snaha o zachování míru a o prospěch Země české, i když to jeho bratr Boleslav zrovna tak neviděl.

Asi nejklasičtějším příkladem hujerství je letitý a vousatý vtip o někdejším ministru kultury, akademikovi Zdeňku Nejedlém. Za krásného, slunečného a teplého dne se ministr Nejedlý procházel po nábřeží s otevřeným deštníkem. A jeho asistent ho upozorňuje: Soudruhu ministře,  neprší, svítí slunce. A co soudruh ministr na to? Jistě, já vím, ale v Moskvě prší.

Vůbec nechápu, proč se o někom říká, že je proevropský, zatímco o jiném, že to je euoroskeptik. Ale nikdy jsem o nikom neslyšel říci, že je proasijský. Přece jsme se v Evropě narodili a v Evropě , až na malé výjimky, také zemřeme. Když už, tak by se mělo říkat probruselský, profederalistický a jako opak protibruselský nebo protifederalistický nebo do toho nějak zamontovat tu prokletou Lisabonskou smlouvu. O tu se přece lámal chleba.

Eurohujerství u nás začalo dávno před naším vstupem do toho socialistického spolku zvaného Evropská unie. Zlaté časy sjednocené Evropy, EHS již minuly a nám prostě nic jiného než EU nezbylo. A Uhelné skladu, správně tedy US, pod vedením toho nejneschopnějšího politika, co tato Zem kdy nosila, Jana Rumla, začala žalovat do Bruselu.

V Polsku nebo jiné zemi by toto bylo něco neslýchaného, ale u nás? Eurohujeři nejenže psali denunciační dopisy do Bruselu, kde na to koukali jako blázni, protože ještě nikdy nic takového neviděli. Nějaký snaživec, aby dosáhl porážky naší republiky v arbitráži o TV Nova, dodával arbitrům důkazy, které podporovaly argumenty protistrany. A tím pádem každý z nás včetně kojenců a žen v šestinedělí zaplatil tisícovku. A bude hůř...

Hůř bude, až začnou chodit faktury za eurohujerskou solární energii. Ale tady je to ještě daleko horší, ty výkupní sazby nám EU nenadiktovala. To by přece ty ceny musely platit víceméně v celé EU. Ale ony neplatí. Platí pouze u nás. I zeleně poblázněné Německo, kde málem zakázali jádro a dnes tam brčálnící mají 20% podpory, má ty výkupní sazby poloviční.

S klidem tedy můžeme říci, že na vině je tradiční česká vyčůranost a snaha "vydojit" ze spoluobčanů co nejvíce. Dokonce jsem četl částku jeden bilion Korun českých, tedy 1000 miliard neboli sto arbitráží o TV Nova.

Svatý Václave, vévodo české země, ochraňuj nás i naše potomky od fanatických zelených neumětelů.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.63

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl