race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

V Ameryce sem ňikdy nebil. Fšechno sem si vimislel

Autor: Jiří Hermánek

08.09.2010 20:30

 

Nejdřív jsem si vymyslel Národní třídu, která by měla být v mém snovém městě - Praze stověžaté. Ve snu jsem ji umístil někam mezi řeku a trh s dostihovými koňmi. A na té třídě sídlila firma, které jsem dal snové jméno "Delta Airlines".

A když jsem v tom snu do té firmy přišel, tak mi řekli, ať vyvalím pět set bucků té jejich měny nebo asi patnáct litrů v kačkách. A za tu sumičku budu moci létat po celých velkých Státech jak se mi zlíbí, provided, že v letadle bude volné místo.

Tak jsem vyplázli těch třicet litrů a samozřejmě letenky Pha - JFK k tomu. Bohužel Delta lítá z Frankfurtu, takže s přestupem. Ovšem Stand by ticket si nemůžete zamluvit dopředu, takže otázka, kdy dorazíme k manželčině kamarádce do Sacramento, byla otevřená.

Na JFK jsme po krátké námaze dosáhli letu do LA a dokonce nám přislíbili i místa v letadle do Sacramento. Tam jsme nakonec dorazili okolo půlnoci, což bylo našich devět hodin ráno. Krátká a osvěžující cesta to byla.

Popisovat americký způsob křižovatek je nošení sov do Athén. Každý scestovalý Čech to dozajista zná, všechny čtyři směry na křižovatce jsou vybaveny značkou STOP a kdo nezastaví, má průser. A první jede ten, kdo první přijel, což jsem často ve sporných situacích využíval.

S tím lítáním byla vůbec sranda. Do Las Vegas jsme letěli zase přes LA, ale nazpět "přímým" letadlem. Ovšem, těch hazardních hráčů ze Sacramento létá poměrně málo, takže letadélko bylo jen takové malé turbovrtulové prdítko. Ze sedadla jsem krásně viděl pilotům do kabiny.

Ale při mezipřistání v San Louis Obispo nás posádka vyšmátla. Seděli jsme totiž v řadě, kde jsou nouzové východy a tam smí sedět pouze ten, „kdo umí anglicky přijímat a předávat příkazy".  A píši to samozřejmě proto, aby bylo každému čecháčkovi jasné, že já to umím, ale bejvalka ne a tak ji přesadili.

Reno taky není špatný. Hlavně se tam dá dostat přes hory autem. A když se člověk vrací, tak tam Kalifornia má takovou jakoby celnici, ale spíše žranici. Protože je vlastně ze všeho zboží zajímá pouze, zda člověk nepašuje do tohoto bohatého státu nějaké žrádlo.

A na závěr pomluvím bejvalku. Mám totiž ve zvyku nejen pomlouvat ale i ….. Takže, byli jsme ve Friscu a měli jsem příšerný hlad. Ale tak nějak jsme neuměli zaparkovat a proto jsme vyjeli kousek z centra. Tam se zastavit dalo a to přímo u čínské restaurace take away. Tedy, stoly měli taky, ale většina zákazníků tejkovala.

A moje, tehdy ještě milovaná polovice pravila Jirko, prosímtě, ať to není moc ostrý. A tak jsem to s Číňankou jakž tak znalo angličtiny domluvil a když přišlo jídlo pustil jsem se do něj jako březí vlk. Za chvíli jsme vzhlédl a vidím, jak ženušce padají do jídla slzy jako hrachy. A tak ji říkám:  Ono to je ostrý? A ona plačky: Ne, sladký.

A tak jsem já měl jídla dvě a i manželka se hezky nasytila. A zazvonil zvonec a pohádky je konec. Příště bych vám třeba mohl vyprávět jak jsem chodil na roh Bartolomějský na pivo. Vždycky tam točili Budvar, ale nevím, nevím jak teď. Už jsem tam dlouho nebyl.

 

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.65

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl