race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Další pražská "vychytávka"...

Autor: Jiří Hermánek

20.09.2010 19:02

Jako již mnohokrát předtím jsem chtěl od OC Chodov najet na D1 směr centrum. Možná se tam už jmenuje 5. května, to neřeším. Ovšem, když jsem vykroužil oblouk 270° a zrychlil, tak jsem ke svému údivu zjistil, (zrychlil - zjistil, to by se rýmovalo že?), že do centra bych se dostal pouze kdybych měl auto, které používal James Bond nebo jiná filmová postava, tedy létající. Směr centrum bvyl přehrazen masivními betonovými zábranami.

Ke své hrůze jsem zjistil, že zcela neodvratně, bez možnosti úniku, jedu do nyní velmi proslulé Spořilovské. Audi přede mnou to také zjistilo, tedy ne to auto, ale jeho řidič to zjistil a okamžitě zajel k pravému okraji s tím, že bude couvat. Manévr to byl sice nerozumný a proti předpisům, ale asi na to hoch vyzrál, protože v blízkodti jsou ještě další dva, doufám, že nezablokované nájezdy an 5. května, ted "dálnici" směr centrum.

 Ježdění autem po Praze se stává čím dál tím větší vědou. Pracujeme na Chodově a kolega stále ještě vyjíždí pátek co pátek na chalupu. Dříve vyjížděli z bytu ve Strašnicích, ale dnes se toho již neodvažují. Muž doveze ráno auto na Chodov, kde celkem s přehledem zaparkuje a manželka pak za ním odpoledne přijede MHD a bez problémů najedou na D1.

Což ovšem také může být problematické, protože se na D1 v pátek celkem pravidelně srážejí sváteční řidiči, aby svým kolegům dopřáli intimní chvilky při čekání v koloně v rodinném automobilu. Nejlepší samozřejmě je, chalupu i auto zrušit a chodit do hospůdky pěšky.

To já si ještě pamatuji, že jsem jako kluk chodil tatínkovi se džbánkem pro pivo sedmičku. Desítka byla tenkrát "panské" pivo. A auto neměl u nás v ulici prakticky nikdo a když naši prodali půl baráku a koupili škodovku, tak z toho v ulici byla zlá krev. 

Hezký večer přeji. 

P.S. Musím doplnit. Tento článeček jsem psal v autě, když jsem čekal v centru na manželku. Zpět jsme jako obvykle jeli přes Václavák, 5. května a Jižní spojku.  A tou Jižní spojkou jsem byl naprosto šokován. Bylo tam tak málo aut, až by se člověk té samoty lekl. Tak to tedy zírám, to se povedlo, za to jsou body.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.77

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl