race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

S manželkou to teď děláme na francouzský způsob...

Autor: Jiří Hermánek

22.09.2010 15:45

Manželka se ke mně před pár lety přistěhovala z Moravy a v pražském místopise není úplně doma. Pojem jako "slintáč" nezná a jdyž jsem ji dnes ráno řekl "kulaťák", tak také nevěděla oč kráčí. Mně to ovšem připomnělo historku starou skoro přesně padesát let.

Bylo mi nějakých třináct a ještě se mi moc nezapalovala lejtka. Takže jsem se zajímal spíše o radiotechniku a přilehlé obory. A jedné neděle jsme se "soudruhem třídním", jehož jméno mi už vypadlo z hlavy, jeli v malé skupince na malý výlet někam do Roztok.

A na kulaťáku jsme přesedali z třiadvacítky, kterou jsme přijeli ze Záběhlic, na jinou tramvaj, abychom se dotali na nádraží Bubeneč. A jak jsme tam tak v té podzimní mlze stáli, tak se v dáli rýsovalo staveniště ČVUT FEL. A já, v té nafoukanosti mládí, říkám třídnímu: "Tam budu jednou studovat". Třídní nad tou opovážlivostí zdvihl obočí, ale když jsem mu kontroplní otázku, jak vypočítám délku vlny zodpověděl, zklidnil se.

 Ona to vůbec v té devítiletce byla legrace. Úči z pajdáku neměly o technice ani šajna a když jsem jedné opravil její výklad, tedy spíše zmatené drmolení, o tom jak funguje trioda (pro mladší ročníky, trioda byla základní elektronkou a svojí funkcí předchůdkyní tranzistoru), tak mě přestaly milovat úplně. Jen si stěžovaly, že se ze zadní lavice blbě usmívám a ony nevědí, jestli zase něco nevykládají špatně.

A ta technika šla se mnou značnou část života. A dokonce, když jsem pracoval pro zahraniční zastoupení Velké Modré, tak jsem vymyslel tuto poučku: Obchod, to je jako soulož, musíte k tomu mít obchodního partnera, zákazníka. A bez něj vůbec žádný obchod neuzavřete. Ale technická práce, to je jako masturbace, žádného partnera k tomu nepotřebujete.

A abych to neprotahoval. Tak také jsem k té práci obchodníka přičichl, ovšem se střídavými úspěchy. A tak mě na stará koleno potkalo co? No přece technika. Proměřování a testy zařízení před expedicí zákazníkovi (refurbishing). A s tím také nová pracovní doba 7:00 - 16:30.

A z toho plyne co? Že rána nelze dělat žádné hemeneksy a podobné vylomeniny, ale a manželkou prostě každý zvládneme vymáchat v bílé kávě jeden rohlík a už mydlíme do garáže pro povoz. Ale na druhou stranu končime teď oba přibližně stejně a tak máme odpoledne dost času na dlouhý pozdní oběd.

Nevím, jestli Frantíci mají v oblibě tataráky, ale nám nesmírně chutnají. A i kdyby neměli (Francouzi tataráky v oblibě), tak ono to nevadí, on to stejně nikdo neví. Takže, jak jsem předeslal, děláme to na francouzský způsob. Prý to je tak sedmdesát bez jedné.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.6

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl