race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: O politice

Vondráčková versus Kubišová...

Autor: Jiří Hermánek

23.09.2010 18:00

Začnu trochu jinak. V jednom starém židovském vtipu se Kohn ptá Roubíčka: Poslechnou Roubíček, ta Vaše Sára je vdaná? Ale kdepak, říká Roubíček. A Kohn na to: Že jsem ji včera viděl v parku kojit dítě. A Roubíček odpovídá: No a co? Má prsa, má mlíko, no tak kojí. A co má být?

Trochu jsem ten vtip asi pokazil, ale princip je snad jasný. Helenka, stejně jako Kája měla hlas a k tomu ještě i nohy. Tedy, Kája má nohy také ale netančí. Takže Helenka celou normalizaci protančila a prozpívala, zatímco Marta byla jako popelka úřednicí a vystupovat vůbec nesměla. Jak to ale ve skutečnosti bylo se asi nikdo nedozví, protože nevíme, jaké tehdy bylo Martino vlastní přání. Zda za těch podmínek vůbec vystupovat chtěla či ne?

Čas oponou trhl a najednou směly vystupovat obě dvě. Helena jako opravdu protřelá profesionálka, zatímco Marta daleko skromněji. Nezapomenu, jak jsem v roce 1998 přišel v pondělí ráno do ZWUT Katovice do práce a každý, koho jsem potkal, mi nadšeně vyprávěl, že Hééééélenka měla v televizi moc krásné vystoupení.

Koukal jsem jako blázen a nestačil jsem vysvětlovat, že jsem si na balkón své garsonky instaloval výkonnou anténu a koukám jenom na českou televizi. Moc dobře si to pamatuji proto, protože to bylo zrovna v době voleb a vzniku tzv. opoziční smlouvy.  Dodnes nezapomenu, jakou radost jsem z ní měl, jak mě těšilo, že Zeman s Klausem "vyšplouchli" politické embryum Jana Rumla a on se tím definitivně ocitl mimo hru.

Ale tím odbíhám od tématu článku. Napravím to. Výše zmíněný spor je sporem obchodním. Nejde zde o léta staré politické postoje aktérů tohoto sporu, ale pouze o to, zda vznikl nějaký finanční závazek, nějaká škoda, kterou je třeba předepsat k náhradě. A s tím nemá vůbec co dělat, zda někdo před čtyřiceti lety směl nebo nesměl zpívat.

Je to prostě tak, jako to chodilo za bolševika. Můj kamarád Vladimír měl tatínka tajemníkem MV KSČ a proto měl tatínek v garáži Simcu a v šuplíku pár pistolí. Jednu pistoli, malou, ráže 6,35, kamarád tatínkovi šlohl a stříleli jsme z ní u nás v Záběhlicích z okna. Pak také kradl otci auto a on nás, patnáctileté kluky učil v noci řídit. A jednou, když byl za volantem on, tak je nachytala hlídka VB, ale tatík vše ututlal.

Vyprávím to jenom proto, že podobnost se současností je až zarážející. Tehdy neplatily zákony pro příslušníky bolševické šlechty a dnes, zdá se, že by občanský zákoník neměl platit pro lidi, kteří byli za normalizace nějak postiženi?

Ale zákon přece platí pro všechny stejně a při takovémto sporu by se minulostí vůbec nemělo argumentovat a mělo by se upustit od jakýchkoli petičních akcí. Alespoň tedy já, a pak také prezident Klaus, si to myslíme.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.7

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

girl