race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

23. 7. 2019
Rubrika: O politice

Václav Klaus, náš (ne)milovaný prezident...

Autor: Jiří Hermánek

27.09.2010 09:15

Takže, lze celkem bez přehánění říci, že Václav Klaus je prostým lidem milován, ale intelektuály většinou nenáviděn. A ptáte se proč? Podle mého názoru proto, protože intelektuálové (myšleni jsou spíše lidé humanitního, ne technického vzdělání) prostě odjakživa tíhnou k levici.

Bylo tomu tak za První republiky a po Druhé světové válce  aby intelektuála myslícího pravicově hledal s lucernou. A dnes to myslím vůbec není jiné, proti Klausovi stojí celkem jednotná levicová kulturní fronta pod záštitou Václava Havla a pouze malá menšina umělců se hlásí k politice Václava Klause.

Nevůle vůči Klausovi má své jasné a jasně vystopovatelné příčiny. Lidé soustředění kolem Charty 77, to nebyl žádný spolek pro obnovu kapitalismu v Československu. To byl spolek vyhozených komunistických funkcionářů, tzv. osmašedesátníků a naivních levicových intelektuálů, toužících po jakési třetí cestě nebo alespoň po návratu myšlenky "demokratického socialismu", což už jsem jednou charakterizoval jako "pečenou zmrzlinu", tedy naprosto stejný, a stejně nerealizovatelný nesmysl.

Ovšem, než nejednotné partičce okolo Charty došlo, že Klaus vede tuto zem ke "kapitalizmu bez přívlastků", tak bylo pozdě a věci se staly nevratnými. Ani vnitrostranický puč v ODS, zvaný Sarajevský atentát, nepomohl a nakonec Klause paradoxně katapultoval na prezidentský stolec.

Často se Klausovi vytýkají ztráty, které vznikly při privatizaci. Jistě, ztráty tam byly, otázkou ale je, zda by jim někdo jiný dokázal zabránit a zda by se čirou náhodou neprojevily jako ještě daleko horší. Protože, po bitvě je každý generál, že?

Ovšem bitvou, kterou jsme vůbec nemuseli vybojovat a do které jsme se pustili jen a pouze z čiročirého zeleného idiotismu. V současnosti máme asi 1.800 MW instalovaného výkonu solárních elektráren. To je, jinak 1.800.000 kW výkonu a za každou kWh zaplatíme asi 10,- Kč navíc oproti klasickým zdrojům.

Takže, každá hodina, co tyto "elektrárny" "vyrábějí" proud nás stojí asi 18 miliónů. Takže za jeden sluneční týden asi jednu miliardu. A tyto peníze budeme solárním spekulantům strkat do kapes po příštích dvacet let. A divíte se pak Klausovu striktnímu odmítání tohoto globálně oteplovacího levicově-zeleného dogmatu? Já tedy ne!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1.95

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

girl