race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

23. 7. 2019
Rubrika: Politika

Vítkov: Skutečně pokus o vraždu?

Autor: Jiří Hermánek

06.10.2010 14:07

Člověk může jiného usmrtit buď úmyslně nebo z nedbalosti. Těch smrtí z nedbalosti máme na našich silnicích dost a dost a nejen. Ovšem, na silnicích jich je asi nejvíce. Pokud chci hovořit o vraždě, pak musím prokázat úmysl zabít. Je to podobné jako s podvodem. Tam nestačí, že někdo druhé připravil o peníze, ale musí tam také být prokázán úmysl.


Jinými slovy, pokud budu v rozjařené společnosti házet nožem do dveří a nešťastnou náhodou ty dveře někdo otevře a nůž se mu zapíchne do srdce, tak budu odsouzen za těžké ublížení s následkem smrti z nedbalosti, podobně, jako při dopravní nehodě. Pokud ale někomu do těla zapíchnu „cikánský teploměr“ a on zemře, pak to s velmi vysokou pravděpodobností bude trestný čin vraždy. A pokud se z toho vylíže, tak po vyfasuji Usmrtit lze samozřejmě i v nutné obraně, ale to je jiná kategorie. Takový čin není trestný.


Takže, pokud by se někdo rozhodl upálit cikánskou rodinu, postupoval by asi jak? Pokud by chtěl, aby jeho počínání mělo úspěch, pak by jejich obydlí musel zvenku polít dostatečným množstvím hořlaviny, zabarikádovat všechny východy a číhat s klacky u oken a pak teprve vhodit dovnitř zápalné láhve. A samozřejmě, čím více, tím lépe.


Pokud to ale ti hoši neučinili a pouze vhodili láhve do „neobydleného“ domu, kde ale samozřejmě věděli, že Cikáni bydlí, pak politicky nestranný soud nemůže čin kvalifikovat jako pokus o vraždu, ale tak, jak řekla obhajiba. Tedy jako těžké ublížení na zdraví, popřípadě obecné ohrožení. Ale s tím obecným ohrožením si nejsem jist, musí tam být zraněno více osob.


Ač se na mě nikdo nezlobí, ale trochu mi ten proces připomíná proces s Kájínkem. Ne, že bych věřil, že tento „hrdina dámských ložnic“ je nevinný, to ani náhodou. Ale když posoudím jeho čin, tak on střílel na tři kriminálníky, kteří by se asi vůbec nerozpakovali v případě potřeby zabít jeho. Je proto s podivem, že „vyfasoval“ doživotí, protože tento trest dostávají hlavěn pachatelé, kteří vraždí velice trýznivým způsobem, popřípadě mají an svědomí více vražd. A otázkou je, zda přestřelka na jednom místě znamená opravdu více vražd. Každá vražda přece musí být naplánována zvlášť a tady to bylo v „jednom balení“.


Takže, otázkou je, proč Kájínek dostal doživotí a proč žhářům z Vítkova hrozí tak vysoké tresty. Nechci spekulovat, ale nemůže to být také tím, že oběti byly z minority, která sice stále brečí, ale současně má také nejvyšší kriminalitu na jednoho obyvatele v tomto státě?


Tresty okolo deseti let bych považoval za přiměřené a ještě bych zamhouřil oko nad trestem dvanáctiletým. Ale vyjímečný trest okolo 25 let mi připadá opravdu moc, protože takový trest dostávají vrazi, kteří opravdu zavraždili několik lidí a to obzvláště nelidsky a možnost jejich resocializace je nulová.


Myslím, že žádná z těchto podmínek splněna není a jediné, co je zde plněno je politická objednávka. A to se mi zdá tedy opravdu velmi málo.Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

girl