race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: O politice

S homofobií mám problém

Autor: Jiří Hermánek

11.10.2010 13:30

Sexualita je jednou z nejcitlivějších oblastlí lidského života. I když zase ne tak docela, protože jsem si kdysi přečetl, že daleko vyšší procento německých řidičů s eraději přizná k tomu, že jsou špatnými (popřípadě žádnými – tedy k ničemu) milenci než procento německých mužů, kteří připustí, že jsou špatnými řidiči.

U homosexuality se myslím směšují dva pojmy. Z toho, že je celkem běžná, ještě nevyplývá, že je „normální“. Podobně, jako anorexie, která je u určité části mladé ženské populace běžná, také není normální. Odmítáním potravy se již vícero anorektiček usmrtilo, zatímco díky homosexualitě mnoho lidksých životů nevzniklo. A pokud by se, teoreticky, populace skládala pouze z jedinců anorektických a homosexuálních, tak by lidský rod brzy vymřel, že?

V tom slova smyslu pokládám homosexualitu za odchylku, cizím slovem deviaci. Slovo odchylka, deviace nabývá jakéhosi pejerativního významu ale až u lidské sexuality, jinak je to naprosto normální výraz pro rozdíl mezi požadovanou a skutečnou hodnotou nějaké veličiny.

Před pár měsíci velmi rozvířil hladinu veřejného mínění železniční odborář Dušek, který si stěžoval na „homosexuální kliku“ v resortu dopravy. Podrobnosti už si moc nepamatuji, ale představme si, co by se stalo, kdyby se vedení ministerstva či železnic zmocnil jakýsi superpotentní nadsamec a začal se obklopovat svými milenkami?

Ostatně, nemusíme chodit tak daleko. Ministr Kocáb si na úřad vzal svoji milenku Leili Abasovou. On sice tvrdí, že se do ní zamiloval až tam, ale to ej asi tak důvěryhodné, jako když někdo uteče od dopravní nehody, naleje do sebe půl litru slivovice a pak tvrdí, že při nehodě byl střízlivý a opil se až v šoku.

Ale snad cítíte ten rozdíl. Hovořit o milence ministra lze bez jakýchkoli problémů. Ministr by měl odstoupit, neodstoupil, ale to je vedlejší. Hovořilo se o tom bez zábran. A co kdyby jiný ministr dosadil na svůj úřad svého homosexuálního milence? Co by se asi tak stalo, kdyby na tento milostný poměr někdo upozornil?

Hádáte dobře, byl by obviněn z homofobie. Ale, jestliže je homosexualita tak nádherně normální, jak Kocáb a další tvrdí, tak přece i homosexuální milostný poměr je normální. Ale, pak by také mělo být normální, pokud někdo upozorní na to, že úředník ve veřejné službě je ve střetu zájmů, protože ze veřejných peněz platí svého sexuálního partnera či partnerku bez ohledu na to, zda jde o vztah heterosexuální či homosexuální.

Ani jeden do veřejných služeb nepatří a na každý z nich, ať té či oné orientace by mělo být možné upozornit a nikoli tak, že člověk, který upozorní na střet zájmů mezi dvěma homosexuály, je vzápětí ukřičen jako homofob.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  2.23

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

girl