race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: O politice

Rozbor jednoho žvástu

Autor: Jiří Hermánek

19.10.2010 16:23

Úroveň každého blogu závisí ani ne tak na autorech, na nich samozřejmě také, ale hlavně na diskuzi. Na tom, jak či není moderována či jak je kontrolováno, aby jedna osoba mohla vystupovat pod mnoha nicky.

A zde, je z těch několika blogů, které znám, situace jednoznačně nejhorší. Nikdy jsem nezažil, aby byl nějaký nevhodný příspěvek administrátory smazán či diskutérovi zakázáno diskutovat.

Ovšem příspěvek, který chci rozebrat nepochází od člověka, který stále mění identitu. Vystupuje vždy pod stejným nickem „klobouk“, pracovně mu říkejme hučka. A co nám milá hučkq chtěla tímto svým příspěvkem sdělit?


V sedmdesatych letech jisty Dvorak, ktery se predtim nikdy se žádné soustavné práci nevěnoval a pouze kočoval a živil se jak se dá, po ukonceni studia rozhodl, ze se nebude pokouset stat se pracovitějším, pilnějším a disciplinovatějším protoze na to nemel geny. Takze se rozhodl – podle motta "Starého psa novým kouskům nenaučíš" – vstoupit od tajne vojenske organizace, ktera umoznovala svym clenum udavat sve spoluobcany a kolegy a za to mu platila tolik aby mohl mit 2krate az 3krate vetsi prijem nez jeho spoluobcane. Tahle jeho parazitni existence ale musela pred mnoha lety byt prerusena, coz on ale nejak porad nepochopil a neustale oznamuje zdanlive nepravosti a uchylky od spolecenskych norem, tak jak mu je jeho drivejsi chlebodarci vstipily.“


Patrně se snažil an nějakého fiktivního Dvořáka očividně bílé pleti naroubovat osudy nějakého Cikána. Takže, Dvořák kočoval a přitom studoval? A předtím se žádné soustavné práci nevěnoval? Ale vždyť studium, i když u něho člověk kočuje, je i pro účely důchodu považováno za zaměstnání.

Další věta mi smysl nedává vůbec: „po ukonceni studia rozhodl, ze se nebude pokouset stat se pracovitějším, pilnějším a disciplinovatějším protoze na to nemel geny.“ Jak se někdo, kdo na to nemá geny může takto kvalifikovaně rozhodnout, že na nto nemá geny? Tak přece vůbec nikdo neuvažuje.

Také další sentence mi připadá značně ujetá. Co to je „tajná vojenská organizace“? To přece byla IRA nebo ETA, obě spíš teroristické než vojenské organizace. Nebo mě ještě napadají Armija Krajowa a Armija Ludowa (Poláci prominou špatný pravopis).

Jinak, armáda byla za bolševika veřejně zcela identifikovatelnou organizací a dokonce čas od času pořádala velké přehlídky. Ale samozřejmě, její objekty, technika, plány, personální obsazení a podobně byly tajné, ostatně jako u každé jiné armády na světě.

Nevím, za co Dvořák od armády dostával 2x až 3x více než civilové. Vojáci sice za totáče brali více, ale třikrát více než civilové stěží. To já jsem sloužil u radiové rozvědky a do civilu mi posílali desetitsíckrát víc než jiným (a to se podceňuji, protože já jediný jsem dostal složenkou asi dva tisíce Kč za překlad manuálu k vysokofrekvenčnímu voltmetru).

A využiji tuto příležitost abych uvedl na pravou míru spor, který zde zuřil před pár měsíci. V Jiříkových kasárnách totiž byly v polovině 70. let dva útvary:

  • Středisko VÚ 3524

  • Pluk VÚ 6174 (tímto číslem si nejsem 100% jist)

Ale zpět k rozboru dané látky. Tajná vojenská organizace, která umožňovala udávat své spoluobčany a kolegy mi smysl nedává stejně tak jako poslední věta: „coz on ale nejak porad nepochopil a neustale oznamuje zdanlive nepravosti a uchylky od spolecenskych norem, tak jak mu je jeho drivejsi chlebodarci vstipily.“ (gramatickou chybu originálu jsem neopravil).

Takže, co to je zdánlivá nepravost a úchylka od spočenských norem“. Dvořák, původem Cikán (kočoval) udává své současné nebo bývalé soukmenovce, Cikány, za co? To by tedy hučko opravdu chtělo dopracovat, protože jinak bude z toho textu každý jelen.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  2.02

Diskuze

Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

girl