race

Notorický průšvihář

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Zábava

Řídím, hubnu, šetřím. A co vy na to?

Autor: Jiří Hermánek

03.11.2010 12:10

Už je to tak. Všichni stárneme, nikdo nemládne. To se jen tak může zdát, když někdo zesenilní nebo moderněji, potrefí ho ten Němec, co mu doma stále schovává věci. Pokud to člověk nemá, tak ví, že se to jmenuje Alzheimer, ale pokud ho už má, tak to neví. Je to logické, Ronald Reagan ho dostal a jen se stačil rozloučit s národem a už ani nevěděl, že býval nejlepším prezidentem USA ve dvacátém století.

Já dnes hovořil se svojí maminkou, které za pár dní bude krásných 87 let a stále ji to pálí. Jestlipak ono to nebude tím, že za celý svůj život vypila asi tolik piv, co já za měsíc, ne li dokonce za týden. Ovšem, pověra, že se z piva blbne, je nesmysl. Blbne se z alkoholu a toho je v pivu ze všech alkoholických pitiv nejméně.

Ovšem mnoho borců prokládá pivka tvrdými (magické oko) a to se pak nelze divit, že z toho člověk zpitomí. To já znám od vidění jednoho, ten tady v Česku vypil na co přišel a následně též poblil na co přišel. Až si řekl, že jediná možnost, jak se alkoholizmu zbavit, je emigrovat do Austrálie, kde je pití v přepočtu dražší. A protože trpí tulení nemocí (ručky dozadu), tak místo aby si na chlast vydělal, tak radši dřepí doma u počítače a šetří "škváru" z invalidního důchodu na lepší internetové připojení.

V posledních LN (příloha Pátek) byly známé ženy, které propadly alkoholu a ten je celkem rychle a nemilosrdně zahubil. Žena je křehké stvoření a měla by nad muži vítězit svými zbraněmi. Taková schopná kurtizána umí buď za den uspokojit nejméně deset mužů nebo se specializuje na toho, kdo ji dá desetinásobek průměrného příjmu. Takže, vagína je to, kde jsou ženy, proti nám mužům nesmírně silné. Žádný muž na světě nemá ty milostné schopnosti jako zcela průměrná fuchtle.

To slavný francouzský spisovatel Guy De Maupassant byl svými milostnými výkony známý. Ale stejně nezvládl víc než šest kurtizán za sebou. Snad to byla sázka, nevím. Ale tehdejší francouzské ministerstvo školství nezařadilo sexuální, natožpak homosexuální výchovu do osnov a tak Guy konal bez ochrany až dokonal.

Skonal, podobně jako jiný "velikán" V.I.Uljanov zvaný Lenin na progresivní paralýzu, přímý to následek syfilidy neboli příjice. Lidová sprostonárodní píseň k tomu praví:

Holka modrooká, nenasaď mi gonokoka
Gonokok se v rouře točí, podemele tvoje oči
Holka od baletu, nenasaď mi spirochetu
Spirocheta koule žere, prožere se do prdele

Ale ve skutečnosti jsou ty konce daleko horší. Spisovatel Maupassant skončil v kleci v blázinci a poslední zápis, který před jeho smrtí ošetřující lékař provedl byl: "Le patient vas sanimalizé". Je to francouzsky pochopitelně špatně napsané, ale v češtině bychom řekli: "Pacient se stává zvířetem", lidově řečeno, pacient vlivem zhoubné choroby zcela zblbnul.

Ale zpět k tomu heslu v titulku článku. Když hubnu, šetřím a řídím (tedy někdy následně), tak se nemohu nalévat pivem jako žok. Joj, kde jsou ty časy, kdy jsem s Jirkou Juhanem chlastávali U Bubeníčků několikrát týdně těch našich deset, někdy i více "kousků". To byly totalitní orgie, pivo za kačku sedmdesát. Tehdy byla koruna tvrdá a nejen koruna, ale i jiné věci. Prostě dnes bychom se na ty spisovatelovy kousky či spíše čísla už nezmohli. 
Jiří Hermánek

V padesáti jsem vytyčil tři základní dovednosti kulturního muže: Řídit auto, milovat ženy a pít pivo. Takže, kdyby si ty dívky od liberecké pumpy vzaly do rukou pivo, symbolický profil autora by byl kompletní.
Benzinka LB 1.jpg
Oblíbenost autora: 1.8

O autorovi

Ve svém věku již nemám potřebu ani soutěžit ani se nechat neustále urážet a zostouzet organizovanou skupinkou zfanatizovaných internetových lhářů. Proto od teď nepovoluji ani diskuzi, ani hodnocení a ten, kdo mi chce něco říci, to buď může po vzoru holiče krále Lávry Kukulína pošeptat do staré vrby nebo mi napsat na email "georged@seznam.cz". Na slušné dotazy a připomínky vždy rád odpovím a ty zhovadilé zase bez milosti smažu. Přeji všem hezký den.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

girl